27 Ara 2011

Song of the Day! "Akufen"Even White Horizons by Akufen on GroovesharkYakında!

Bundan böyle burada bazı yetenekli insanlarla yaptığım söyleşilere ve röportajlara da yer vermek istiyorum. İlk konuklarım arkadaşlarım olacak, çevremde birbirinden yetenekli arkadaşlarım varsa elbette ki onlarla başlamalıyım değil mi?
 Aslında uzun bir süredir kafamda bu konuyla ilgili düşünceler uçuşup duruyordu. Yeşim's Caricatures'ı yazdığımda, çevremdeki diğer insanları, özellikle de Üniversiteden arkadaşlarımı sizinle tanıştırmayı ve yaptıklarını paylaşmayı çok istemiştim. Çünkü gerçekten birbirinden yetenekli ve başarılılar.
 Şimdi bazı şeyler kafamda şekillenmeye başladı ve en kısa zamanda da blogda okuyacaksınız. Sanıyorum tam olarak zamanla oturacak bu düzen. Şimdiden liste yapmaya başladım bile o kadar çok isim var ki sizi tanıştıracağım!
Bu arada röportaj dışında okuması keyifli spontane sorular da olacak.
Totomu kaldırdım nihayet, şimdi işe koyulma zamanı!

26 Ara 2011

Bambi'yle yeni yıl!

Cindrella Under the Umbrella 'nın Bambi'yle yeni yıl kombini yarışmasında
"Evde yılbaşı" kombinimi seçen Zeynep Tayalı'ye ve Bambi Ayakkabı' ya çok teşekkürler, babetler benim oldu ^_^
Zeynep Tayalı'nın yeni yıl ev partisi kombinim için yorumu:
"Babet kombinleri arasında en şaşırtıcı olanı belki de Matissera'nınki. Hiç bir aksesuara yer vermemiş, zaten kızlar arasında bir ev partisinde ne gerek var. Yılbaşının eğlencesini yansıtan boynuzlu bir taç yeter. Tam anlamıyla teferruatsız bir kombin ama sezon trendlerinden en cesurunu yansıtıyor: Transparan uzun etek ve büyük örgü kazak...Kazağın bordo olmasına da tam puan!


16 Ara 2011

Yeşim's Caricatures


Yeşim, benim üniversiteden çok yetenekli bir arkadaşım. O Tekstil Tasarım okudu, çok da başarılı bir öğrenciydi.

 Onu okulda ne zaman görsem üstünde başında mutlaka bayıldığım bir parça olurdu ve her sorduğumda da "ben yaptım" derdi :)
 Mesela bir gün kulağındaki küpelere vurulmuştum, oval ya da yuvarlaktı ve üzerinde illüstrasyonlar falan vardı, yani o zamanlar böyle parçalar görmeye pek de alışık değildik.
 Sordum, elbette "ben yaptım" dedi :)) Sonra başka bir gün de botlarına vurulmuştum, eskitme metalik parlıyordu, yine sordum "ben boyadım" dedi.
 İnanılmaz yaratıcı ve eğlenceli, şirin mi şirindir kendisi.
Kendine özgü tarzını ve karikatürlerini sizin de bilmenizi, tanımanızı  istedim.

Şuanda da özel günler ve davetiyeler için portre karikatürler tasarlıyor: evlilik, sevgililer günü, yılbaşı, yaşgünü istediğiniz her türlü şey için sevimli karikatürler çiziktiriyor. Eğer ben de isterim derseniz de, kişi ya da kişilik özelliklerini yansıtan fotoğraflar, kişilik özellikleri, hobi ve meslek bilgileri gibi bir kaç detayı alması yeterli oluyor.

Ayrıca;  bu ara freelance olarak çocuklar ve bebekler için; özellikle ev tekstili ürünlerine karakterler ve desenler tasarlamaya başladı Yeşim Deliboz ismiyle.


Ben onun karikatürlerine bayılıyorum, yaptığı çalışmalardan birkaç örnek koydum. Umarım siz de beğenirsiniz, daha fazla örnek görmek için ya da iletişime geçmek için facebook adresinden ona ulaşabilirsiniz. Yeşim's Caricatures facebookNasıl Bir Yılbaşı hediyesi İsterdiniz?

Valla ben bol bol kıyafet, inci boncuk kolye-yüzük, kitap, oyuncak, fotoğraf makinası, ayakkabı, parfüm, şapka, ha bir de biri araba hediye etsin isterdim :D siz de benim kadar maymun iştahlı mısınız ? :D
Christmas Wishlist!

Christmas Wishlist!, matissera tarafından wedge heel shoes ile yaratıldı

12 Ara 2011

Fahrenheit 451


En sevdiğim filmlerden biri. Her izleyişimde tekrar tekrar etkileniyorum. Fransız Yeni Dalga Akımı'nın sevdiğim yönetmenlerinden biri Truffaut.

Filmi izlediğiniz de bugünden çok şey bulacaksınız. İnsanların yüzeyselliğinden tutun, maskeleri, sorgusuz
sualsiz önümüze konulan hazır "hap" hayatları yaşayışımızı, araştırmadan bi haber birbirinin tıpatıp kopyası
fikirleri, sürü psikolojisini, copy-paste zihniyetleri, hergün daha da tembelleşmemize ve uyumamıza neden
 olan tv bağımlılığı, yaratıcılıktan ve duygudan yoksun beyinleri...Kitapların yokoluşu...

İzlemeyenler için çok fazla bilgi vermek istemiyorum ama film gerek muhteşem yönetmeni, gerek çarpıcı konusu, gerek atmosferi için binlerce kez izlemeye değer. Bence, hemen izleyin. Ama sakın moral bozan, iç karartan bir film sanmayın, pek öyle bir film değil. Eğer izlerseniz veya izlediyseniz yorumlarınızı duymak isterim :)

İyi seyirler...

10 Ara 2011

DIY Clutch

Haydi clutch yapalım! :D  Kolay gibi görünüyor denemeye değer :P

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails