16 Ara 2011

Yeşim's Caricatures


Yeşim, benim üniversiteden çok yetenekli bir arkadaşım. O Tekstil Tasarım okudu, çok da başarılı bir öğrenciydi.

 Onu okulda ne zaman görsem üstünde başında mutlaka bayıldığım bir parça olurdu ve her sorduğumda da "ben yaptım" derdi :)
 Mesela bir gün kulağındaki küpelere vurulmuştum, oval ya da yuvarlaktı ve üzerinde illüstrasyonlar falan vardı, yani o zamanlar böyle parçalar görmeye pek de alışık değildik.
 Sordum, elbette "ben yaptım" dedi :)) Sonra başka bir gün de botlarına vurulmuştum, eskitme metalik parlıyordu, yine sordum "ben boyadım" dedi.
 İnanılmaz yaratıcı ve eğlenceli, şirin mi şirindir kendisi.
Kendine özgü tarzını ve karikatürlerini sizin de bilmenizi, tanımanızı  istedim.

Şuanda da özel günler ve davetiyeler için portre karikatürler tasarlıyor: evlilik, sevgililer günü, yılbaşı, yaşgünü istediğiniz her türlü şey için sevimli karikatürler çiziktiriyor. Eğer ben de isterim derseniz de, kişi ya da kişilik özelliklerini yansıtan fotoğraflar, kişilik özellikleri, hobi ve meslek bilgileri gibi bir kaç detayı alması yeterli oluyor.

Ayrıca;  bu ara freelance olarak çocuklar ve bebekler için; özellikle ev tekstili ürünlerine karakterler ve desenler tasarlamaya başladı Yeşim Deliboz ismiyle.


Ben onun karikatürlerine bayılıyorum, yaptığı çalışmalardan birkaç örnek koydum. Umarım siz de beğenirsiniz, daha fazla örnek görmek için ya da iletişime geçmek için facebook adresinden ona ulaşabilirsiniz. Yeşim's Caricatures facebook5 yorum:

FidoLand dedi ki...

aa..süpermiş arkadaşın,bayıldım!!ben de hemen listeme bu ismi ekliyorum,burdan çok güzel özel gün hediyeleri çıkar ;)
teşekkürler!!

www.fido-land.blogspot.com

valki dedi ki...

cici yorumun için çok teşekkür ederim^^...ben epeydir seni izliorum^^...tanışmamızın şerefine yılbaşı çekilişine beklerim şirin şeyler veriorum^^ http://valkisworld.blogspot.com/2011/12/ylbas-cekilisim.html

Matissera dedi ki...

@FidoLand
evet çok güzel bir hediye olur ben de sürekli yeni neler çizdi diye takip ediyorum :)
@valki
rica ederim ben uzun bir süre blogdan uzaktım demek atlamışım senin blogunu :/ çekilişine de hemmen bakıyorumm ;)

Aysun Karaalioğlu AYS♥STYLE dedi ki...

hepsi de cok yaratıcı:)


http://aysstyle.blogspot.com/

Matissera dedi ki...

@AyStyle
bence de :)

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails